TARİHÇE

Döksan Isıl İşlem A.Ş. 1962 yılında Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde Döksan adı altında kurulmuştur. Kurucusu Sn. Yılmaz GENÇLER, faaliyetlerine döküm işlemleri ile başlamıştır. 1989 yılında ise Döksan İndüksiyon Isıl İşlem olarak isim değiştirmiştir. Faaliyetlerine indüksiyon tezgahını da ekleyerek döküm işlemleri ile birlikte ısıl işlemi de dahil edip hizmet vermeye devam etmiştir.


2013 yılında da Sn. Gürkan GENÇLER tarafından yerleşke değiştirilerek, Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet vermeye başlamıştır. Yer değiştirme ile birlikte faaliyet alanını da tamamen ısıl işlem olarak belirlemiştir. Döksan Isıl İşlem A. Ş., Isıl İşlem alanında her türlü talebi karşılamaktadır.


Isıl işlemin her çeşidini uygulayarak Türkiye de Otomotiv, Savunma, Havacılık, Tarım,  Enerji, İş makineleri, Medikal ve Tekstil sektörünün büyük kısmına hitap etmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin Isıl İşlem alanında ilk ve tek Ar-Ge merkezine sahip olarak, gerçekleştireceği projelerin yanı sıra kaliteli ve sürekli yenilenen çalışmaları ile Türkiye’de ve Dünya’da Isıl İşlem sektöründe önde gelen firmalardan olmayı amaçlamaktadır.