Döksan

HAKKIMIZDA

Sn. Yılmaz Gençler tarafından kurulan Döksan’ın kökleri 1960’lı yıllara dayanmaktadır. Kuruluşundan sonra 30 yıla yakın döküm hizmeti veren Döksan, 1989 yılında ısıl işleme indüksiyon ile yüzey sertleştirme işlemi yaparak başlamıştır. Genel müdür Gürkan Gençler’in öncülüğünde 2013 yılında da önemli bir atılım içine girerek ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni yerleşkesine taşınmıştır. Faaliyetlerine Ankara ve Konya da bulunan 3 şubesi ile devam eden Döksan, çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği kapasite artışı ve geliştirdiği beceriler ile ülkenin en kapsamlı ısıl işlem firması haline gelmiş, 2017 yılında sektörünün ilk ve tek Ar-Ge merkezi unvanını almıştır.

DÖKSAN ISIL İŞLEM ve ARGE MERKEZİ A.Ş.’ de tüm işlemler, ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak yapılmakla birlikte, gelişen teknolojinin ve sektörün tüm gereksinimlerini karşılamaktadır. Otomotiv, iş ve tarım makineleri, uzay, havacılık, savunma sanayi, medikal ve tekstil sektörleri olmak üzere ülkemiz sanayisinin büyüme hızına cevap vermek amacıyla yenilikçi, yaratıcı tasarım ve çözümlerle Ar-Ge çalışmaları ve mühendislik uygulamalarının ışığında üretim politikasının belirlenmesi ve bu doğrultuda ISIL İŞLEM sektöründe belirli bir kaliteye ulaşılması DÖKSAN ISIL İŞLEM ve ARGE MERKEZİ A.Ş.’nin hedeflerindendir.

SEKTÖRLER

Başta otomotiv ve savunma sanayi olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde kullanılan; ön-arka yürüyüş takımları, şase üzerinde bulunan şanzıman, diferansiyel ve motora ait her türlü dişli, mil, bilezik, burç, kapak, gövde, bağlantı parçaları (somun, cıvata, pul ve saplama), kazıcı/yükleyici, dozer, greyder, kepçe, balya makinelerine ait her türlü dişli, mil, çatal, burç, yay, bağlantı elemanları (somun, cıvata, pul ve saplama), gövde, kapak, krank milleri gibi pik, sfero döküm, çelik, alüminyum, titanyum malzemelere son veya taslak halinden sonra uygulanması gereken normalizasyon, izotermik tavlama, ıslah, sementasyon, indüksiyon, temperleme, gaz ve plazma nitrasyon, vakum sertleştirme olmak üzere bütün ısıl işlem uygulamaları tesislerimizde gerçekleştirilmektedir.

Hizmet verdiğimiz sektörler;